Dit recept voor een drinkontbijt van kiwi, banaan en sinaasappel is lekker snel klaar en super gezond. Een drinkontbijt vult goed!

Wij voegen aan dit drinkontbijt havermout toe. De havermout geeft je langdurig energie, de vitamines uit het fruit zorgen dat je lichaam goed gevoed wordt. Voor dit drinkontbijt recept gebruiken we kiwi. Kiwi is een zeer voedzame vrucht. Een kiwi bevat zelfs meer vitamine C dan de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid (ADH). Daarnaast bevatten kiwi’s foliumzuur, kalium, magnesium, fosfor, zink, koper, vitamine A, vitamine E en mangaan. Ook bevatten kiwi’s pectine, dat het slechte LDL-cholesterol in het bloed verlaagt en een aantal aminozuren. Kortom, kiwi’s zijn met recht exotisch superfruit te noemen.

Voor dit drinkontbijt recept heb je wel een blender en een sinaasappelpers nodig. Heb je nog geen blender? Dan raden we je aan om voor een blender te kiezen met een krachtige motor en een glazen kan van minimaal 1,5 liter. Een glazen kan is beter bestendigd tegen de vaatwasser en kan meer hebben. Zo kan je er bijvoorbeeld ook ijsblokjes in vermalen. Wij hebben een tijdje geleden deze blender van Phillips gekocht en we zijn er erg blij mee.

Sven

Drinkontbijt van kiwi banaan en sinaasappel

Wist je dat je een kiwi ook prima met schil kunt eten ...
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 10 minuten
Porties: 2
Gang: Smoothie
Keuken: Hollands

Ingrediënten
  

  • 2 Kiwi's
  • 2 bananen
  • 3 Pers sinaasappels
  • 40 gr Havermout
  • 200 ml yoghurt volle

Method
 

  1. Schil de kiwi's, pel de bananen en stop in de blender
  2. Pers de sinaasappels en giet het sap erbij
  3. Voeg de yoghurt en havermout toe
  4. Mix alles tot een gladde smoothie

Share This Story, Choose Your Platform!

No Comments

  1. Brenda februari 28, 2014 at 9:29 am - Reply

    Weet iemand of ik dit drinkontbijt ook ’s avonds al kan maken voor de volgende ochtend. Of blijft dat niet lekker?

    • Sven februari 28, 2014 at 5:52 pm - Reply

      Hoi Brenda,

      Het is niet aan te raden om een smoothie te bewaren. Ze moeten eigenlijk direct gedronken worden. Door het mixen en het vermalen komt er zeer veel zuurstof in aanraking met de vitamines en mineralen. Als gevolg van oxidatie nemen hierdoor de voedingswaardes af. En dat is zonde.

  2. Rana februari 8, 2015 at 8:21 am - Reply

    Ik lust geen havermout kan het ook zonder havermout en yoghurt en alleen de bannaan kiwi en sinaasappels.

    • Sven februari 8, 2015 at 10:45 am - Reply

      Hoi Rana,

      Je kunt de havermout gewoon weglaten, Ik zou dan wel een sinaasappel minder gebruiken anders wordt hij erg dun. De havermout wordt trouwens heel erg fijn vermalen in de blender en je proeft er vrijwel niets van. Misschien moet je het eens proberen ;-)

  3. Jimmy november 2, 2017 at 7:40 pm - Reply

    Kan je de yoghurt vervangen door magere melk?

  4. Ruth januari 26, 2018 at 10:03 am - Reply

    Kan ik ook manderlijnen gebruiken op sinaasappel?Die heb ik namelijk nu in huis!

    • Sven januari 27, 2018 at 9:24 am - Reply

      Hoi Ruth,

      Jahoor dat kan prima.

  5. Wendy februari 19, 2018 at 11:26 am - Reply

    Moet je het nog mixen na toevoeging van de havermout en yoghurt?

    • Sven februari 22, 2018 at 8:58 am - Reply

      Hoi Wendy, de laatste stap van het recept was verdwenen. Ik heb hem weer toegevoegd. Je moet alles inderdaad blenden.

  6. Jefta februari 3, 2020 at 11:49 am - Reply

    Er zit best veel fruit in. En je mag toch maar 200 gram fruit per dag eten met een dieet. Tenminste dat adviseert mij diëtiste.

Leave A Comment

Rating recept