Een paar jaar geleden had niemand nog van hummus gehoord, nu is het niet meer weg te denken. Deze heerlijke spread op basis van kikkererwten kent vele toepassingen. Recentelijk kwam ik er achter dat hummus ook heel goed te combineren is met vers fruit.

Lunchen doen we graag met een salade. Ook Ella kan er in het weekend goed van smullen. Maar er gaat bij een kind toch wat meer tijd zitten in het eten ervan. En die tijd is er doordeweeks niet altijd. Een lekkere volkorenboterham gaat er ook goed in en is een stuk makkelijker. Maar wat doe je er dan op?

Hummus met vers fruit bijvoorbeeld. Ik ga verschillende combinaties proberen. Deze is in ieder geval geslaagd.

hummus mango

Hummus met mango en gember

Heerlijke spread voor op brood of dip
Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 5 minuten
Totale tijd 10 minuten
Porties: 8
Gang: Bijgerecht, lunch
Keuken: Nederlands

Ingrediënten
  

  • 200 gr kikkererwten gaar
  • 1 el tahin sesampasta
  • 2 el olijfolie extra vergine
  • 1 mango goed rijp
  • 1 cm gember vers
  • snufje zout
  • 1 teen knoflook

Method
 

  1. Schil de mango en snijd het vruchtvlees van de pit
  2. Schrap de schil van de gember
  3. Pel de teen knoflook
  4. Doe alle ingrediënten in de keukenmachine en draai tot een gladde spread
By Published On: september 16th, 2019Categories: Bijgerecht, Lunch0 Comments on Hummus met mangoTags: , , ,

Share This Story, Choose Your Platform!

No Comments

  1. Ilse september 17, 2019 at 2:22 pm - Reply

    Ik heb dit recept gisteren uitgeprobeerd en ik vond het erg lekker. Daarnaast is het ook nog eens snel en makkelijk klaar te maken. Ik vond de combinatie tussen hummus en mango erg verfrissend en ga dit zeker vaker maken. Alleen mijn keukenmachine kreeg het niet tot een gladde spread. Weet iemand waar ik een goede keukenmachine kan halen. Ik hoorde dat HorecaTraders een aantal keukenmachines heeft, maar heeft iemand ervaring met dit bedrijf?

    • Jip Ster mei 9, 2021 at 4:27 pm - Reply

      Hoi Ilse,
      Mijn ervaring is dat een foodprocessor het niet zo glad krijgt. Met een highspeed blender worgt de hummus wel mooi glad en verassend lekkerder.

  2. Irene van der Wal oktober 18, 2019 at 12:15 pm - Reply

    Wat is nou een goede keukenmachine voor dit soort gerechten? In mijn blender moet vocht, anders loopt hij vast op de kikkererwten. De bekers/messen van mijn Braun staafmixer slippen en als ik de staafmixer met deze ingrediënten in een kom doe, zit alle prut in de staafmixer. Help

    • Jennifer oktober 18, 2019 at 12:58 pm - Reply

      Hoi Irene,

      Wij hebben een magimix“, die is echt top! Maar andere foodprocessors voldoen ook voor het maken van hummus. Das toch weer anders dan een blender of staafmixer. Kijk anders even op Bol.com bij de foodprocessor” rel=”noopener” target=”_blank”>foodprocessors.

      Dit is een affiliate link. Stel je besluit iets aan te schaffen op Bol via deze link, dan krijgen wij daar een klein percentage over.

      Groetjes, Jennifer

      • Irene van der Wal oktober 28, 2019 at 1:26 pm - Reply

        Dank je. Maar ik ga geen apparaat van + 200 euro aanschaffen. Wij zijn met zijn tweeën en ik bak niet zo veel.

      • Irene van der Wal oktober 28, 2019 at 1:29 pm - Reply

        Oh hij is er ook in een mini uitvoering zie ik

  3. Irene van der Wal oktober 28, 2019 at 1:12 pm - Reply

    Hoe lang kan ik deze hummus in de koelkast bewaren?

Leave A Comment

Rating recept