Binnen 4 minuten op tafel! Echt waar. En lekker dat ze zijn. Makkelijk om te maken en met een gezonde verrassing in het midden. Deze muffins zijn super snel klaar met de Oats Express van Quaker. Een echte aanrader voor als je ’s ochtends weinig tijd hebt.

Quaker-havermout-2

Ontbijtboek vol inspiratie

Geen ontbijtkoek, maar een ontbijtBoek. Quaker heeft ons gevraagd om een simpel maar verrassend ontbijt met havermout te verzinnen. En ik moet zeggen, dat is helemaal gelukt. Als ze het recept leuk genoeg vinden wordt hij opgenomen in hun bijzondere ontbijtboek samen met de recepten van tien andere bloggers.

Jouw recept ook in het ontbijtboek!

Maar het wordt nog leuker! Wij zijn niet de enige die leuke ontbijtjes verzinnen met Quaker producten. Heb jij een leuk recept dat je graag wilt delen? Maak er dan een mooie foto van en post deze op Instagram. Gebruik de hashtags: #datbegintgoed en #voedzaamensnel er zorg er voor dat jouw recept naast die van ons in het ontbijtboek komt. Super leuk! ‘Een tip: het is wel belangrijk dat je Instagram profiel op openbaar staat, anders kunnen wij helaas jouw inspirerende ontbijt receptje niet zien’ 

Meer weten? Check: http://quaker.nl/datbegintgoed

Snelle tips voor een mooie foto:

  1. Fotografeer recht van boven of in een hoek van 45 graden
  2. Zoek een plek waar je veel daglicht hebt, bijvoorbeeld dicht bij een raam (geen direct zonlicht)
  3. Fotografeer schuin tegen het licht in en gebruik een wit vel papier om de schaduwkant op te lichten
  4. Zorg voor twee contrasterende kleuren in de foto of kies kleuren die juist erg dicht bij elkaar liggen
  5. Textuur in een foto is belangrijk. Houten plankjes, stukken stof, een onderzetter van leisteen etc.

Met deze tips moet het lukken. We zijn benieuwd naar jouw foto!
Vergeet de hashtags: #datbegintgoed en #voedzaamensnel niet als je de foto op Instagram post.

1aae1606-4902-496f-8f72-113182c94945

Ontbijten met havermout

’s Ochtends een dampend bordje heerlijk geurende havermoutpap voor je neus. Het is onze favoriete start van de dag en helemaal als we een actieve dag tegemoet gaan. Quaker havermout bevat veel complexe koolhydraten. Daarnaast bevat de havermout een mooie hoeveelheid vitamines en mineralen. In dit recept bereiden we de havermout net even anders. We toveren de havermoutpap om tot een muffin die we maken in een beker. Verrassend simpel om te maken, lekker en super snel klaar. Naast de Quaker havermout gebruiken we aardbei, banaan, melk en ei. Bij elkaar zorgen ze voor een zeer compleet pakket aan voedingsstoffen: complexe koolhydraten uit de havermout, veel vezels uit de havermout en de banaan, eiwitten uit het ei en de melk. Verschillende vitamines en mineralen uit de havermout, het fruit, het ei en de melk.

– Voor dit artikel krijgen we een vergoeding. Je kunt onze disclaimer lezen –

ontbijtmuffins havermout
sven

Ontbijtmuffins van havermout met aardbei-verrassing

Heerlijk havermoutontbijt met aardbei en banaan
Voorbereidingstijd 1 minuut
Bereidingstijd 3 minuten
Totale tijd 4 minuten
Porties: 2
Gang: Ontbijt
Keuken: Hollands

Ingrediënten
  

  • 3 zakjes Quaker Oats Express Naturel
  • 75 ml Melk
  • 1 Banaan
  • 2 Aardbeien
  • 1 Ei

Method
 

  1. Prak de banaan fijn in een kom, doe er de havermout, melk en het ei bij
  2. Schep alles goed door elkaar en verdeel het beslag over twee bekers
  3. Was de aardbeien, verwijder de kroontjes en duw ze in het beslag totdat je ze niet meer ziet
  4. Plaats de bekers een voor een in de magnetron op 800watt voor 2 minuten en 30 seconden

Notities

Bereiding in de oven: Verwarm de oven voor op 180 graden, giet het beslag in (siliconen) muffinvormpjes en bak de muffins af in ongeveer 30 minuten.

Share This Story, Choose Your Platform!

No Comments

  1. Sandra juni 30, 2016 at 1:14 pm - Reply

    Kan het ook in de oven?

  2. mc torenvlied juni 30, 2016 at 2:51 pm - Reply

    zien er erg lekker uit en als je geen magnetron hebt
    hoe maak je ze dan???
    Heeft u misschien ook een recept om ze in de oven te maken?

    • Sven juni 30, 2016 at 3:00 pm - Reply

      Jahoor ;-) De oven voorverwarmen op 180 graden. Het beslag in (silicone) muffinvormpjes gieten en in de oven plaatsen voor 30 minuten.

  3. bkhm juni 30, 2016 at 5:11 pm - Reply

    hoeveel zit er in een zakje quaker oats express naturel ?

  4. Marjon juni 30, 2016 at 6:59 pm - Reply

    Kun je uitleggen waarom het zo lang in de oven moet? Het hoeft toch niet echt te garen of heb ik het mis?

    • Jennifer juli 1, 2016 at 11:01 am - Reply

      Hoi Marjon, Door het ei dat we in het recept gebruiken moet het wel garen. De muffin komt ook iets omhoog.

  5. jacob juli 5, 2016 at 7:07 pm - Reply

    ik eet al jaren havermout vlokken van de ambachtelijke molenaar. Voor dat ik naar bed ga maak ik het klaar als volgd
    500 ml hal f volle melk, 3,5 flinke eetlepels haver vlokken , 1 eetlepel rozijnen( eerst gespoeld met lauw water ).
    Breng dit al roerend aan de kook laat het ongeveer 3 minuten zachtjes koken daar een half thee lepel kaneel kurkuma en gember toe, meng dit alles flink door elkaar . Dit laat ik de hele nacht zo staan de volgende morgen even lekker op warmen en wat honing toe voegen heerlijk eet smakelijk

  6. Jennita augustus 2, 2016 at 10:42 am - Reply

    Zie helaas nu pas dit recept.
    Weet u dat het merk Quaker een Monsanto produkt is……..
    Havermout bij de biowinkel kopen en goed het etiket lezen.

  7. Rineke mei 13, 2018 at 10:58 am - Reply

    Hoi Sven en Jennifer,

    In alle recepten van ontbijtmuffins zit ei. Kan ik dit ook weglaten?
    Er zit namelijk ook banaan in welke ik vaak gebruik als natuurlijk ei vervanger.

    Mijn dochter reageert namelijk erg slecht op eieren of verwerking ervan.

    Bedankt voor gezond eten leuk maken!

    Gr. Rineke

Leave A Comment

Rating recept