

Dit is een eenvoudige preischotel met geitenkaas, gehakt, paprika en tijm. Simpel om te maken, ideaal voor op een doordeweekse dag. Geen poespas en gewoon lekker.
Deze preischotel is bovendien koolydraatarm: aardappelen of rijst zijn niet nodig. Prei komt uit de lookfamilie en werd rond 2100 voor Christus al gegeten! De Romeinse keizer Nero vond prei erg lekker en werd daarom Porrophagus = preivreter genoemd :-). Prei is heel het jaar verkrijgbaar in Nederland, dus we kunnen onszelf ook wel preivreters noemen. Prei vind ik altijd een beetje ui-achtig, en ik ben gek op ui dus prei eet ik graag. Je kan prei ook rauw eten; hoe rauwer, hoe scherper de smaak. Je hoeft de prei in dit recept niet lang te wokken, 2 minuten maar. Daarna gaat de preischotel 10 minuten in de oven. Het scherpe randje is er dan vanaf, maar de prei blijft nog een beetje knapperig. Precies goed! Dit is een lekker en eenvoudig recept, maar geen WAUW recept. Maar dat is helemaal niet erg, als je elke avond een WAUW recept voor je neus hebt staan, eet je regelmatig net iets te veel. En dat willen we natuurlijk niet. Dus wissel WAUW af met lekker en het komt helemaal goed ;-).

Preischotel met geitenkaas
Ingrediënten
Method
- Verwarm de oven voor op 180 graden
- Snij de prei in ringen en was goed
- Was de paprika, verwijder de zaadlijsten en snij in blokjes
- Snij de Spaanse peper doormidden, verwijder de pitjes en snij de peper fijn
- Bak het gehakt rul met een snufje peper en zout
- Leg het gehakt in een schaal en wok nu de prei, paprika en Spaanse peper in dezelfde pan 2 minuten
- Roer het gehakt en de tijm erdoor en schep de helft van het mengsel in een ovenschaal
- Verkruimel de helft van de geitenkaas er overheen en schep nu de rest van het mengsel in de schaal
- Verkruimel de rest van de geitenkaas over de schotel en plaats 10 minuten in de oven


Heerlijk!
Dit supermakkelijke en snelle gerecht heb ik gisteren gemaakt. De verse geitenkaas geeft een bijzonder lekker contrasterende smaak. Voor herhaling vatbaar. En het gerecht inspireert me om de courgette en/ of paprika met verschillende groenten te variëren.
Wel heb ik in plaats van tijm de kruiden ras el hanout gebruikt, een oosterse mix van kruiden, en ik heb een spaans pepertje toegevoegd en een handjevol in water gewelde rozijnen. Erbij heb ik wat couscous gemaakt.
Al met al makkelijk, voedzaam en supersnel.
Bedankt.
Heerlijk gerecht wordt zeker nog maals gegeten
Ik heb het gerecht net gegeten,super makkelijk,super snel klaar maar bovenal super lekker!!
Lekkere schotel en zeker het proberen waard… maar id geen wouw effect ;-)
Heel lekker! Ik heb het voor 4personen gemaakt, naast de prei, groene paprika en een courgette er in gedaan. De spannse peper vervangen door twee eetlepels sambalsaus! Mmmm voor herhaling vatbaar. :-)
Wij eten dit gerecht regelmatig, vanavond weer, en dan zonder het gehakt.
Voor mijn echtgenoot is dit het lekkerste recept voor prei van de 4 recepten die we voor prei hebben.
Wat we overigens wel aangepast hebben: we stomen de prei eerst en daarna gaat het ook nog eens langer in de oven. Anders is de prei namelijk absoluut niet gaar.
Hoi Sytske,
Leuk dat dit recept tot jullie preirecepten-selectie behoort ;-) Je kunt prei eten zoals je hem lekker vindt. Wat rouwer of wat verder doorgekookt. Eet smakelijk alvast voor de volgende keer!
Superlekker met zalm.
Dankjewel
Was niet te beuken!
Prima gerecht , het is heerlijk,ga het meteen printen ,en het recept komt in de map met makkelijke gerechten.