Dit is een verrukkelijk lekkere venkelsoep voor groot en klein. De venkel geeft deze soep een anijs-achtige smaak die heel goed combineert met prei, verse tijm en kerrie. Ook gaat er een appeltje in, wat de soep ietsje zoet maakt. Een gezonde soep dus die bij veel mensen in de smaak zal vallen.

Het feit dat je misschien nog niet veel met venkel hebt gemaakt, kan je doen twijfelen om er iets mee te maken. Maar deze venkelsoep is heel toegankelijk en het perfecte recept om kennis te maken met venkel.

Het is een van de recepten die ik heb bedacht in mijn missie om venkel populairder te maken. Waarom? Omdat het een hele lekkere en voedzame groente is die bijdraagt aan variatie. Want als je vertrouwd raakt met meer verschillende groenten, zullen er ook meer verschillende soorten groenten op je menu staan.

Dus of je nu een venkel nerd of venkel angsthaas bent, lekker maken deze venkelsoep met prei!

Ook lekker: venkelsalade met sinaasappel en walnoten

venkelsoep prei

Venkelsoep met prei

een heerlijke en romige venkelsoep
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Porties: 3 personen
Gang: Avondeten, Avondmaaltijd
Keuken: Italiaans

Ingrediënten
  

  • 2 prei
  • 1 venkel met loof, voor garnering
  • 1 kleine appel biologisch
  • 1 el olie
  • 3 takjes tijm
  • 1 liter bouillon
  • 1/2 tl kerrie
voor de garnering
  • 1 takje tijm
  • 2 el olijfolie extra vergine
  • 3 el crème fraîche
  • 1 snuf grove peper
  • venkelloof

Method
 

  1. snijd de prei in ringen en was goed
  2. snijd het loof van de venkel, snijd fijn en leg apart
  3. snijd de stelen en een stukje van de onderkant van de venkel (deze gebruik je niet), snijd de venkel in dunne plakjes
  4. schil de appel, verwijder het klokhuis en snijd het vruchtvlees in blokjes
  5. bak de prei 3 minuten aan in de olie in een soeppan
  6. voeg de plakjes venkel en de appel toe en bak nog 5 minuten
  7. ris de blaadjes van de takjes tijm en voeg samen met de bouillon toe, voeg ook de kerrie toe
  8. breng de venkelsoep aan de kook en kook in 15 minuten gaar, haal de soep van het vuur en pureer met een staafmixer
  9. serveer de venkelsoep met nog wat blaadjes tijm, crème fraîche, een swirl olijfolie, grove peper en het fijn gesneden venkelloof

Share This Story, Choose Your Platform!

No Comments

  1. Hanneke maart 22, 2021 at 4:11 pm - Reply

    Heerlijke soep, Kids vinden deze ook heel lekker. Wij eten hem zonder de garnering.

  2. Gerdien mei 27, 2021 at 7:47 pm - Reply

    Venkel is voor ons een nog niet zo bekende groente. De soep is verrukkelijk en gemakkelijk te maken. Een echte aanrader!

Leave A Comment

Rating recept