Niet veel tijd en toch je dag goed en gezond beginnen? Een ontbijt smoothie ofwel een voedzaam drinkontbijt biedt dan uitkomst! Het is super snel klaar, gezond en heerlijk lekker! Wij beginnen de dag regelmatig met een zelfgemaakt drinkontbijt. Omdat we graag variëren bedenken we steeds weer nieuwe smoothie recepten met fruit van het seizoen. Deze keer is het een voedzaam drinkontbijt van havermout, sinaasappel en peer geworden, met yoghurt als basis. Gebruik rijpe peren, dan is dit snelle ontbijt op zijn best!

voedzaam drinkontbijt havermout sinaasappel peer
Jennifer

Voedzaam drinkontbijt met havermout, sinaasappel en peer

Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 10 minuten
Porties: 2
Gang: Smoothie
Keuken: Hollands

Ingrediënten
  

  • 2 Sinaasappels
  • 3 Peren
  • 200 ml Yoghurt
  • 6 el Havermout

Method
 

  1. Schil de sinaasappels
  2. Schil de peren en verwijder het klokhuis
  3. Stop alle ingrediënten in de blender
  4. Even mixen, inschenken en drinken

Share This Story, Choose Your Platform!

No Comments

  1. Nienke november 30, 2014 at 5:27 pm - Reply

    Ik vraag me af of je smoothies en juices met havermout ook de avond van tevoren kan maken. Of is het s’ochtends dan een dikke massa geworden?

    • Jennifer juni 8, 2015 at 10:12 am - Reply

      Hoi Nienke, een smoothie kun je het beste direct opdrinken. Door het vermalen komt er veel zuurstof in aanraking met je smoothie. Hierdoor gaan de vitamines en mineralen langzaam oxideren. Havermout neemt veel vocht op en het zal de smoothie dus ook dikker maken. Misschien zijn overnight oats echt iets voor jou: https://www.voedzaamensnel.nl/ontbijt/overnight-oats-van-amandelmelk/

      Groetjes, Jennifer

  2. noa mei 8, 2015 at 10:46 am - Reply

    Hoi ik lees de recepten over smoothie ontbijt met havermout. Lijkt me erg lekker. Maar ik vraag me af of de havermout van te voren geweekt/ gekookt moet worden of is het zo te verwerken in de smoothie?

    • Jennifer mei 12, 2015 at 10:46 am - Reply

      Hoi Noa, je kunt de havermout er gewoon gelijk in doen! Je hoeft het niet te koken of te weken.

  3. Marjolein maart 14, 2016 at 11:56 pm - Reply

    Ik verdraag geen zuivel, dus heb er een twist aan gegeven. Mijn smoothie was erg lekker geworden:
    Voor 1 persoon:
    1 handsinaasappel, 1 peer, 1 kleine avocado, 3 eetlepels havermout, theelepel chia zaad en aanlengen met rijstemelk. Ik zat de hele dag vol tot aan het avondeten :-)

    • Miranda april 12, 2024 at 5:18 pm - Reply

      hmmm, ga ik nu ook es proberen se.
      bedankt alvast. xxx

Leave A Comment

Rating recept