Boodschappenlijstje

Sommige producten die we in onze recepten gebruiken zijn niet voor iedereen alledaags. Ook zijn niet alle producten in de standaard supermarkt te koop. Omdat we regelmatig de vraag krijgen ‘waar koop ik dat?’, hebben we een lijstje gemaakt van de producten die we veel gebruiken. We hebben producten opgenomen waarvan we denken dat niet iedereen weet waar je het kunt kopen en/of waar je de meest voedzame versie (zoals de variant zonder smaakversterkers) kunt vinden. Ontbreekt er volgens jou iets in deze lijst, of weet je dat een product ergens anders goedkoper of beter is? laat het ons weten via info@voedzaamensnel.nl.

 

Naam productWaar te koop  Hoe ziet het eruit
AmandelmeelAmandelmeel is te koop bij De Tuinen, het kost € 6,29 per zakje van 350 gram. Amandelmeel is best prijzig. Dat is ook wel logisch want het zijn gemalen amandelen en losse amandelen zijn ook niet al te goedkoop. Wij slaan altijd een paar zakjes in als het in de aanbieding is. amandelmeel
BouillonHet is even zoeken, maar wij vonden bij De Tuinen deze bouillonpoeder zonder smaakversterkers. Een potje met 150 gram bouillonpoeder van Marigold kost € 2,99. Gebruik 20 gram poeder per liter water. bouillon-poeder
Cottage cheeseGoldessa cottage cheese van de Lidl bevat geen E-nummers. € 0,79. cottage cheese
CranberriesCranberries zijn bij ons het goedkoopst bij de lokale groenteboer en kosten daar € 1,- per 100 gram. Je hebt ze ook in kleine zakjes bij De Tuinen, maar die zijn wat duurder. cranberries
Crème fraicheCrème fraiche gebruiken we regelmatig in onze lunch- en hoofdgerechten. Je koopt een potje Milbona crème fraiche van 200 gram bij de Lidl voor € 0,49, zonder E-nummers. crème fraiche
FetaDe feta van Sofra koop je bij de Lidl, € 1,99 voor 250 gram, zonder E-nummers. feta
Gebroken lijnzaadGebroken lijnzaad is te koop bij De Tuinen. € 1,89 voor een zakje van 360 gram. gebroken lijnzaad
Goji bessenGoji bessen zijn niet goedkoop, maar ze zijn wel heel erg voedzaam. Daarbij gebruik je vaak kleine beetjes. Zongedroogde Goji bessen koop je bij De Tuinen en kosten € 5,19 per zakje van 150 gram. goji bessen
GeitenkaasDe geitenkaas van Petit Chebra koop je bij de Lidl. Het kost € 2,19 voor 200 gram. Zonder E-nummers. geitenkaas
Griekse yoghurtWij gebruiken Griekse yoghurt vooral voor ontbijt en toetjes. Lekker romig en gezond. Bij de Lidl kun je kilopotten kopen voor € 1,59 per stuk. griekse yoghurt
Guldenaer kaasplakkenBij de Lidl kun je kaasplakken zonder E-nummers (op een redelijk onschuldige kleurstof na) én voor een normale prijs vinden. Wij gebruiken deze kaasplakken van Guldenaer voor onze kaascrackers.
€ 1,69 voor 200 gram.
 kaas
HavermoutHavermout kopen we bij de Albert Heijn. Die van Quaker vinden wij echt het lekkerst, maar je hebt (nog) goedkopere alternatieven. Je betaalt € 0,93 voor een pak Quaker havermout van 500 gram. havermout
KokosolieSinds kort experimenteren we met kokosolie, waar je prima mee kunt bakken, braden en wokken. Deze Royal Green Cooking Cream kopen we bij de Tuinen. Het is 100% biologisch, geurloos en vrij van smaakversterkers en kleurstoffen. Een pot van 500 ml (op de foto) kost € 6,99. Ga je het vaker gebruiken, dan is het een stuk voordeliger een grote pot van 2500 ml te kopen, die kost € 24,99. Kokosolie is ruim 2 jaar houdbaar, volgens het potje. Kokosolie
NotenDe Lidl heeft verschillende soorten notenmelanges. In ieder geval twee soorten zijn ongezout en ongebrand. ‘Notenmelange gesorteerd’ is meestal het goedkoopst. € 1,99 voor een zakje van 200 gram. (op de foto staat de iets duurdere variant Nuts Royal van Alesto, € 2,49 per zakje van 200 gram) noten
PompoenpittenPompoenpitten zijn te koop bij De Tuinen en kosten € 4,99 voor 500 gram. Regelmatig heeft De Tuinen aanbiedingen: 3 halen, 2 betalen. Je kunt pompoenpitten in een gesloten zakje of bakje lang bewaren, dus drie zakken kopen met zo’n aanbieding is lekker voordelig. Wij hebben deze pitten ook wel eens op de markt gekocht, maar dat was stukken duurder. pompoenpitten
QuinoaQuinoa is sinds kort ook te koop bij de Albert Heijn.Hier maken we snel een foto van!
Rode currypastaDeze rode currypasta van Koh Thai hebben we bij de Albert Heijn gekocht. We zijn vergeten de prijs te noteren, dus we gaan snel even kijken wat dit potje van 225 gram kost! Deze currypasta bevat een beetje suiker, maar geen smaakversterkers of schadelijke E-nummers. Rode currypasta
RoomboterWij gebruiken ongezouten roomboter, omdat dit de enige echte boter is zonder E-nummers. Te koop bij de Lidl. € 0,99 voor 250 gram. roomboter
RozijnenDe rozijnen van de Euroshopper (Albert Heijn) zijn lekker, goedkoop en ongezwaveld. Een zakje Sultanas van 500 gram kost € 0,79. rozijnen
SojameelEen zakje sojameel van 500 gram koop je bij De Tuinen voor € 3,99. sojameel
ZonnebloempittenZonnebloempitten zijn te koop bij De Tuinen. Een zakje van 500 gram kost
€ 2,59
 zonnebloempitten